1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontunuując korzystanie z tej strony, akceptujesz działanie ciasteczek w Twojej przeglądarce. Więcej informacji: Ciasteczka Learn More.

5 lat Stillcrafta

Dyskusja w 'Nowości' rozpoczęta przez użytkownika Radekkk, 15 Wrzesień 2016.

1. Radekkk

Radekkk Redaktor naczelny Administracja Redaktor

Gracze Stillcrafta!
    Właśnie dzisiaj tj. 15 września 2016 r. przypada piąta rocznica utworzenia serwerowni! Z tej okazji postanowiłem zrobić artykuł o historii Stillcrafta. Zapraszam do lektury.

15 września 2011 r. o godz. 18:01 na forum Headadmin ziutekkk napisał pierwszy post, w którym ogłosił utworzenie "serwera, na którym można zaprosić kolegów i pograć w gronie przyjaciół"*. Jednak nie od początku serwer nosił nazwę Stillcraft. Na początku 2012 r. odbył się konkurs na nową nazwę serwera*, który wygrał Ukysz*. Od tej pory miejsce, na którym gramy, jest znane jako Stillcraft.

5 miesięcy później (15 II 2012) "half roleplay" został przeniesione na IP o domenie stillcraft.eu. Dodatkowo zwiększono liczbę slotów z 15 lub 20 (różne informacje) do 30 slotów*. Na serwerze urzędowali wtedy Moderatorzy oraz Przewodnicy*. Czym zajmowały się te osoby?
    Tydzień później ziutekkk utworzył serwer, na którym każdy może porozmawiać przy użyciu mikrofonu. Chodzi oczywiście o Stillcraft.pl TS3, który wtedy liczył 16 slotów (dzisiaj liczy 32). Jednak po niecałym miesiącu jego los był niepewny, gdyż Headadmin napisał*:
    Jednak już 19 marca 2012 r. utworzono nowy serwer głosowy, lecz na innym komunikatorze - Ventrillo. Tego samego dnia ogłoszono także powstanie Stillcrafta... w CS 1:6! Jak wynika z treści wątku ziutka, był to serwer typu CodMod z klasami*.

Ale wróćmy do Minecrafta. Już w przeszłości na Stillcrafcie istniały działki. Od kwietnia 2012 r. za przestrzeń do budowania trzeba było płacić. Aż 5 tys. $!* Przyczyną wprowadzenia płatnych działek była duża liczba nowych graczy.

19 maja 2012 r. został utworzony najchętniej odwiedzany do tej pory serwer Stillcrafta, czyli Creative! Jak opowiada nam Rasta:
    30 maja 2012 r. na forum pojawił się wpis o tym, że Stillcrafta odwiedziła sławna osobistość, czyli Husiek*. Udało mi się pobrać zdjęcie, na którym widać Huśka i ziutka obok siebie.
    Od 19 czerwca 2012 r. serwer half role play (czyli ten założony 15 IX 2011) jest znany wszystkim pod nazwą Freebuild. Zmieniło się wówczas IP serwera na fb.stillcraft.pl*.

Jednak Stillcraft potrzebował reklamy. W tym celu w dniach 27.08-23.09.2012 prowadzony był przez ziutka konkurs reklamowy*. Do konkursu zgłosiły się 3 osoby: Falcat, Jaksu oraz piotrek131. Cała trójka otrzymała "duże nagrody", ale według ziutka najlepszą pracę wykonał Falcat. Niestety dzisiaj nie można zobaczyć tej pracy, gdyż film nie jest już publiczny.

29 września miała miejsce tzw. rewolucja październikowa*. Ogłoszono wówczas wprowadzenie znaczących zmian na serwerach. Wszystkie z nich miały stanąć na jednej maszynie. Dodano wówczas inne rzeczy, które m.in. usprawniły pracę administracji.
    Jak widać, na FB staniały działki o tysiąc dolarów.

Pod koniec grudnia 2012 r. na Stillcrafcie istniał serwer Survival. Jednak po tygodniu SV został zamknięty, bo "zabrakło planów na jego prowadzenie". Na jego miejscu powstał Skyblock (I edycja)!* Istniały na nim: arena PVP, Parkour, sklep, skup, pomieszczenie z enchantem, z zadaniami*.

Wkrótce później Survival został ponownie otwarty, lecz 1 maja 2013 r. został zamknięty, gdyż ziutek "nie widział dla niego rozwoju"*. To był początek okresu, który najbardziej zmienił serwerownię.

11 maja 2013 r. miała miejsce restrukturyzacja. Od tego dnia nie było już moderatorów, wprowadzono rangę Policja, wprowadzono restrykcyjne zasady przyjmowania do administracji. Szanowane wówczas osoby zostały wyrzucone z administracji i niektórzy także zbanowani. Wiele osób wyraziło dezaprobatę w stosunku do decyzji ziutka*. Niestety nie udało mi się odnaleźć wątku o samej restrukturyzacji.

2 listopada 2013 r. to kolejna data z okresu dużych zmian serwerowni. Wówczas zamknięto Skyblock.
    Z tego można wyczytać, że już nigdy miałby nie powstać serwer Skyblocka.

31 grudnia 2013 r. na Stillcrafcie odbyło się #Stillcraft2013, czyli pierwsza w historii gala muzyczna. Początkowo miała mieć ona formę oprowadzania po najciekawszych działkach na serwerze Creative, ale ostatecznie skończyło się to na livie z przygotowywania pokazu fajerwerków w połączeniu z muzyką lecącą w tle. Od tego momentu, co roku w grudniu na Stillcrafcie odbywa się taka gala muzyczna.

Rok 2014 również był rokiem nowości. 21 stycznia ukazało się pierwsze wydanie Creative News, czyli pierwszej w historii gazetki z informacjami z serwera! 22 kwietnia premierę miała Gazeta Stillcraft Creative (początkowo jako Gazeta Wyborcza, od 10 czerwca w formie wątków na forum), 27 lipca - Still House, 15 września - The Stillcraft Post, 27 listopada - The Creative Times, a 31 grudnia - PyongStill (początkowo KorStill). W 2014 r. odbywał się również konkurs Project on House (pierwsza edycja miała miejsce 26 kwietnia , ostatnia - 1 października).

W 2014 r. powrócił na Stillcrafta Skyblock! W ankiecie Skyblock zamiast 4fun? 119 osób zagłosowało za zamianą serwerów*!

W 2014 r. zostały utworzone również "państwa" na Stillcrafcie. Pierwszym państwem-miastem było Warp Miasto (istniejące od 21 marca 2014 r. do dziś). Innym znanym państwem utworzonym w 2014 r. jest Les Revoires. W tym roku powstało także KRLD.

31 grudnia 2014 r. rozpoczęła się także wojna LR-KRLD pomiędzy zwolennikami Crafterfellera i ChrisaFriedmana. Przyczyną wybuchu wojny była... Korea i Korstill. Niektórych ta wojna bawiła, niektórych doprowadzała do szału. Do konfliktu włączył się nawet sam ziutekkk, który stanął po stronie Krzyśka.

Ostatnio edytowany: 15 Wrzesień 2016
    • Przyjazny Przyjazny x 7
    • Lubię Lubię x 4
    • Zwycięzca Zwycięzca x 2
    • Kreatywnie Kreatywnie x 1
  2. Radekkk

Radekkk Redaktor naczelny Administracja Redaktor

Rok 2015 to również kilka dużych zmian. 18 stycznia przywrócono Moderatorów. Moderatorzy zostali podzieleni na trzy grupy: KidModzi, Modzi i SModzi. Tego momentu nie mogli doświadczyć Cryptos i Mrs_Tomlinson, którzy akurat w tym dniu zostali zdegradowani z rangi Policjantów do Emerytów*.

22 stycznia 2015 r. wprowadzono do sklepu PP (punkty premium). Od tego dnia nie możemy kupować Vipów, SVipów i pieniędzy na serwerach bezpośrednio. Najpierw trzeba zakupić PP, aby później za pomocą komendy /sms zakupić interesujące nas przedmioty.

14 maja zmienił się wygląd forum. Stare silniki MyBB (forum) i WordPress (strona główna) zostały zastąpione Xenforo*. Prawie od początku redaktorem jest Radekkk.

Zapewne każdy wie, że w sklepie SMS można kupować PP nie tylko za pomocą SMS. Od 24 sierpnia 2015 r. każdy może nabyć Punkty Premium za pomocą kodu paysafecard*.

27 lutego 2016 r. gracze Stillcrafta mogą uczyć się z dziedzin magicznych. A konkretniej mogą się uczyć w Hogwarcie na serwerze Stillcraft Hogcraft, który jest "jedynym takim serwerem Hogwart w Polsce". Uczą na nim Profesorowie, którzy wcześniej skończyli tę szkołę i opcjonalnie poszli na studia*. Od 4 sierpnia porządku na serwerze pilnują Moderatorzy.

24 czerwca br. otwarto kolejny serwer na Stillcrafcie. Wrócił do nas 4Fun, lecz pod inną nazwą - MiniGames. Można tam grać w kalambury, Survival Games, TNT-Run, Spleef, VampireZ, Paintballa, BuildBattle, SkyWars, ColorShuffle, OITC. Można też walczyć na Mobarenie.

W lipcu miał miejsce także reset Freebuild. Wyczyszczono konta wszystkich graczy, usunięto mapę działkową i zastąpiono ją nową, zbudowano nowy spawn (dzięki Skan). Zlikwidowano skup na rzecz marketu. Od otwarcia serwera po resecie każdy gracz może zarobić maksymalnie 3 tys. $ (około) na godzinę.

Przytoczyłem Wam tutaj 5-letnią historię serwera. Ale nie mógłbym tego zrobić, gdyby nie jedna osoba - ziutekkk. Ziutku, chcemy Ci podziękować za całą Twoją pracę włożoną w ten serwer. Mamy nadzieję, że serwer przetrwa jeszcze trochę i będę mógł napisać post z okazji 10 lat serwera.

Z tej okazji Krzysiek postanowił napisać wiersz!
    Dziękujemy ziutku :)

• Przyjazny Przyjazny x 8
    • Lubię Lubię x 5
  3. Ejpyl

Ejpyl Michaś :) Emeryt

Drogi @ziutekkk,
    Bardzo dziękuję Ci za stworzenie tego serwera, dzięki któremu mogę nawiązać nowe znajomości m.in. z Pandą, Nowakiem, Fellerem, Azralą, Krzysiem czy tobą. Dzięki Ci za ten czas, który poświęciłeś na stworzenie serwera. Dziękuje @Radekkk za ten wpis, dzięki któremu Ci którzy nie grają tutaj od samego początku (m.in. ja) mogą pogłębić swoją wiedzę na temat historii tego serwera. Możemy powiedzieć: Wow! To już 5 lat? To nie jest tylko 5 lat. Ja myślę, że to jest początek nowej, pięknej przygody.

Sto lat Stillcraft i jego moderatorzy, smoderatorzy, Adminowie, Graficy, Emeryci i wszyscy, którzy się przyczynili do tego wspaniałego dzieła. :)

Powodzenia
    Ejpyl

• Optymistycznie Optymistycznie x 2
  4. Krzysiekkk

Krzysiekkk Stary użytkownik Emeryt

"W tym roku powstało także KRLD."

Pss krld powstało już 1 sierpnia 2013 ok hihi

A poza tym superansko :glutek

• Lubię Lubię x 1
    • Zgadzam się Zgadzam się x 1
    • Zwycięzca Zwycięzca x 1
  5. DarknesS.

DarknesS. Generalle de Mściciel Administracja Mod

Ehh to były święte czasy :')
    Ps.Świetnie Napisane :)
    Dzięki @ziutekkk za tyle lat które poswieciłes temu serwerowi :)

• Lubię Lubię x 1
  6. Persefona

Persefona Admin Administracja Administrator

Dziękujemy Ziutek! Nie grałam od samego początku ale bardzo długo! Stillcraft to serwer na którym na którym uwielbiam przebywać. To właśnie tu poznałam wiele fajnych osób i to tutaj nauczyłam się budować. Dziękuję również za możliwość pomagania Tobie w tworzeniu jednego z serwerów. :p

Ziutek tak naprawdę gdyby nie ty... Nie grałabym pewnie już w minecrafta ale to właśnie stillcraft mnie przy nim zatrzymał.

• Przyjazny Przyjazny x 4
  7. Azrala

Azrala Redaktor Naczelna ,,Azrala Szpieguje'' Redaktor

To trochę jak czytanie pamiętnika :D Super :3

• Lubię Lubię x 1
  8. Dark_Oppressor

Dark_Oppressor Nowy użytkownik Gracz

To juz 5 lat stillcrafta :dealwithsteve

9. Lambrus194

Lambrus194 объект 140 Administracja SuperMod

Bardzo piękny i rozwinięty artykuł Radku. Tak trzymać.

@ Chciałbym zobaczyć na forum "10 lat Stillcrafta" :)

• Przyjazny Przyjazny x 3
    • Zgadzam się Zgadzam się x 2
  10. kubol689

kubol689 Aktywny użytkownik Gracz

1237 lat!!!!!!!!!

• Zabawne Zabawne x 4
    • Przyjazny Przyjazny x 1
  11. Artemida

Artemida Zbanowana Gracz

Mogłabym wbić wczoraj, ale byłam zajęta rysowaniem małego Jokera ;3

@ziutekkk dziękuję Ci za stworzenie tego serwera. W tym momencie podziękowań każdy myśli "Co by było gdyby nie było ziutka, co by było gdyby nie było jego pomysłu na stworzenie serwera?" Tak, ja też się tak zastanawiałam. Gdyby nie było Stilla, to albo nie grałabym wogóle już w minecrafta, albo na singleplayer, albo na jakiś gównianych serwerach, które nie są tak świetne jak ten. Gdyby nie było Stilla, nie poznałabym tych wspaniałych osób: ziutek, Aleks, domisiacz, Azrala, wika, eliza, Ireed, Rimka, Mrófka, amela, Crafter, gelo, Lambrus, Slender, Amy, Scarlet, Radek, Krzyś, zlotym, Żarla, Crystal, iLavender (tak ty też Aniu XD), Dixtel, Aya... jest mi od tamtego roku winna 5 pp lolo. No i Andzia. Bez niej mój świat byłby jednym wielkim gównem. Bo kto by mnie wspierał w trudnych chwilach? Tylko jej mogę wszystko powiedzieć. Tylko ona wie jaka jestem, tak głęboko, głęboko. Tylko ona jest tą osobą, która by wskoczyła do płonącego budynku by tylko mnie uratować, by nic mi się nie stało. Tylko ona znaczy dla mnie tyle dużo co moja biologiczna rodzina, moi rodzice, rodzeństwo, suczka Kala. Tutaj mogę przyznać, że pisząc ten komentarz poplamiłam łzami szczęścia koc. A czemu szczęścia? A dlatego że gdyby nie ziutek, nie poznałabym tych wspaniałych osób których wymieniłam wyżej (jak kogoś pominęłam to przepraszam, ale dużo tego mordeczki c; ) oraz Andzi. Mojej siostry Andzi. Gdybym miała wybrać między nigdy nie ujżeniem już mojego telefonu, komputera, TV itd, a jednym spotkaniem z nią, to wybrałabym spotkanie. By przynajmniej raz ją ujżeć, raz ją przytulić. Kocham Cię Andziu z całego mojego serca <3

No, trochę się rozczuliłam...

W skrócie, dziękuję Ci ziutku za stworzenie tego serwera, za wielki wkład i ciężką pracę włożoną w ten serwer. Jestem za Radkiem, i czekam na jeszcze lepsze wydanie tego typu pt. "10 lat Stillcrafta" ;)

Dziękuję za wszystko.

Ostatnio edytowany: 16 Wrzesień 2016
  12. ziutekkk

ziutekkk HeadAdmin Administracja Administrator

Wzruszyłem się.

Przyznam, że nie spodziewałem się tego, że stillcraft będzie istniał już tyle lat i złapie taką popularność.

Bywały wzloty i upadki, mniej graczy i więcej, ale jak dotychczas zawsze wystarczało na opłatę serwera i jego dalsze funkcjonowanie - to świadczy o wielkim wsparciu graczy.

Ubolewam nad tym, że nie poświęcam serwerowi zbyt wiele czasu, ale nie mogę zaniedbać swojej edukacji, która w przyszłości może doprowadzi mnie do stworzenia fajnych autorskich pluginów lub może własnych gier :)

Zdaję sobie sprawę z tego, że zawartość serwerów "nie powala", ale najcenniejszą jego wartością są nasi super gracze :)

Dziękuję Radkowi za ten artykuł, ponieważ sam nie pamiętałem dokładnej daty powstania serwera. Dla mnie ta data zawsze będzie "jesienią 3 kl. gimnazjum, gdy zrobiłem serwer dla kolegów i innych ludzi".

Mam nadzieję, że te 5 lat, to bardziej początek niż koniec :D

Dziękuję

• Lubię Lubię x 6
    • Pouczające Pouczające x 1
  13. Wewek

Wewek Łiłuś :3 Emeryt

Data Twojej rejestracji na forum - 15.09.2011 :cool:

@Radekkk dzięki za artykuł. Wiele spośród tych rzeczy umyka z głowy, ale zawsze znajdzie się redaktor, który odświeży pamięć hihi. Tobie @ziutekkk dziękuję za wspaniałych ludzi, Moderatorów, SModeratorów, Policjantów, ale również zwykłych graczy, których poznałem podczas swojej przygody ze Stillcraftem. Życzę Tobie, życzę serwerowi kolejnych 5 lat, tonąc w gotówce z pp, aby zawsze
    xD

Na zakończenie, chcę powiedzieć tylko jedno.
    DZIĘKUJĘ :cool: <3

@edit: Dostałem przyjazny od ziutka, mogę umierać xD

Ostatnio edytowany: 16 Wrzesień 2016
  14. Masternowak

Masternowak Kanclerz Republiki Federalnej Dogelandu Emeryt

Seksi Radziuuu!!!!!!!! Ziuteeeek, życzę dalszej takiej owocnej pracy! za następne 5 lat ja robię coś na 10-lecie stilla. Coś w tym stylu:

XD

• Zwycięzca Zwycięzca x 4
  15. Crystal01

Crystal01 Aktywny użytkownik Emeryt

Ziutek muszę Ci teraz przyznać - odwaliłeś kawał dobrej roboty tak naprawdę nawet tu nie wchodząc.
    Gratuluje.

A tak poważniej to naprawdę wielkie dzięki. Może i przez 5 lat nie korzystam, ale bądźmy szczerzy - utrzymać to samemu, przez tak długi okres czasu? Nikomu się to chyba jeszcze nie udało.
    Bez wątpienia masz też świetną zasługę - stworzyłeś serwer na którym atmosfera jest powiedziałbym wręcz, że domowa.
    Każdy zna każdego, ludzie się szanują i pomagają sobie nawzajem. Tak naprawdę stillcraft zatrzymał się na tych 5 latach wstecz w najpozytywniejszym znaczeniu tego słowa. Jest prosto, jest przyjemnie, jest miło.

Dzięki za ten czas, który dla nas poświęciłeś. A na pewno było go sporo. Dzięki za ludzi których mogłem poznać, nawet ich nie widząc, dzięki za organizacje mi, nam i innym wolnego czasu. Za Twoje zmiany, za Twoje pozytywne poglądy, które nie raz ocaliły niejednego gracza.

Powodzenia dalej.

• Zgadzam się Zgadzam się x 2
    • Pouczające Pouczające x 1
  16. Crafterfeller

Crafterfeller Stary użytkownik Gracz

Cóż można powiedzieć. Świetny serwer. Dziękuję ziutku, że go dla nas zrobiłeś. Są jak zwykle konflikty między różnymi graczami (hihihi wiem o tym sporo), frakcjami (o tym tesz ale cicho xD), ale w głębi mamy na celu wspieranie najlepszego serwera hehe. Może jak wspomniał ziutek, nie mamy super ultra dwóch tysięcy ludzi na sekundę, ale to może lepiej. Dzięki temu znamy się nawzajem, kłócimy się, nie zgadzamy się, ale się jednak znamy i jak powiedział Dmowski "jesteśmy na siebie skazani czy nam się to podoba czy nie". Tu ode mnie też przepraszam, za parę kłótni w których brałem udział no, ale cóż. Gdyby nie te państwa, miasta, g*wnoburze ateistów i katolików ( o te akurat ostatnio często hehe ) i gale Radka byłoby nudno. A tak to może się nie lubimy, ale łączy nas zamiłowanie do Stillcrafta. Aby rzecz jasna wkurzyć Fisia, Trap i innych (wybacz Ziutku muszę xD) napiszę:

Boże błogosław Stillcrafta hehe

@ziutekkk
    Tu ziutku wielkie podziękowania dla Ciebie za poświęcony nam czas na wysłuchiwanie durnych próśb (szczególnie ja hehe), jeszcze durniejszych wywodów (też ja), próśb o unbana i innych takich rzeczy oraz rzecz jasna dziękuję za stworzenie tego wspaniałego serwera :).

Hehe ziutku tylko taka mała propozyszyn. Zgłoś naszą kandydaturę (Stillcraft) do Unii Europejskiej hihi. Może dostaniemy dotacje jako "rozwinięty kulturowo euro-region" (tysiące państw, miast + Kościół, kłócące się o wszystko to w końcu "namiastka kultury europejskiej"). Dostaniemy pieniądze na nowe kłótnie + tabliczki "Kłótnia o Kościół na Stillcraft Creative - koszt inwestycji 35 zł, koszt pokryty przez budżet UE 32 zł"

No, ale dobra. Dość żartów. Dziękuję raz jeszcze nasz Ziutku za serwer i hehe liczę, że mogę mówić za resztę, że chcemy więcej (tak, że jak będziesz na emeryturce - 67 lat jak nie wyjedziesz na Zachód to nadal będziesz siedzieć przed kompem i odpowiadać na nasze durne posty, skargi itd.).

Pozdrawiam i powodzenia :p

• Lubię Lubię x 3
    • Zabawne Zabawne x 2
  17. Delly

Delly Δ϶δαίμονας Gracz

Ah... To już minęło? To już pięć lat? Gram tu od początków, pamiętam i Cryptosa, i KaczkeMooMoo (dobrze napisałam? :p) Kilka kont się miało, wszystko spamiętało. Nawet te wasze gufnobusze z Koreą itd. Tylko czekać na piętnastolecie Stillcraft'a hihihi.

18. Artemida

Artemida Zbanowana Gracz

@Delly nie tak szybko, najpierw dziesięciolecie Delcia, dziesięciolecie.

19. werooniMineral

werooniMineral Nowy użytkownik Gracz

Wow, wciągnęła mnie ta historia, jest ona bardzo ciekawe aczkolwiek miło się czyta.. Historia z Huśkiem.. Jestem bardzo ciekawa czy to faktycznie był on ;P

• Lubię Lubię x 1
  20. TenSłynnyPEPE

TenSłynnyPEPE Nowy użytkownik Gracz

Gratki :rotfl

• Stare Stare x 3

Poleć tę stronę