1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontunuując korzystanie z tej strony, akceptujesz działanie ciasteczek w Twojej przeglądarce. Więcej informacji: Ciasteczka Learn More.

Historia Hiddencast

Dyskusja w 'Hiddencast' rozpoczęta przez użytkownika Persefona, 9 Październik 2017.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. Persefona

  Persefona Admin Administracja Administrator

  [​IMG]
  Historia Hiddencast
  [​IMG]
  Wiele lat temu, za naszych najstarszych pradziadów, ta opowieść się zaczyna, gdy pewien człowiek postawił swoją nogę po raz pierwszy na lądzie pięknej krainy. Vorn Biun Storm, morski korsarz, który wyruszywszy wraz ze swoją załogą w morze, zgubił kierunek. Mieli oni udać się na rabunek, mimo tego wielki sztorm i huragan złapał ich statek w ramiona i wywiódł na nieznane im wody, wody, które okazały się dla nich zgubne. Statek kamratów wiele godzin dryfował wśród wzburzonego morza, aż w końcu za sprawą jakieś boskiej ręki rozbił się o skały. O skały?! Nie jeden by się zdziwił, owszem o skały, jednakże owe kamienie były znakiem iż trafili na ląd, nie wiedząc wtedy jeszcze iż był to nowy ląd. Storm ocalał, a wraz z nim nieliczna grupa jego załogi, z którymi ruszył dalej w ląd tej magicznej krainy. Nie wiele brakowało, aby nie raz zginęli na tajemniczym lądzie, niosącym ze sobą śmierć niemalże na każdym roku. W końcu, gdy wszyscy zmęczeni byli wędrówką, osiadli. Po drodze spotykali również nowych ludzi, którzy przyłączali się do nich bez żadnego sprzeciwu. W końcu panował wtedy głód, a ludzie woleli iść przed siebie niż patrzeć jak giną ich bliscy. Storm postanowił początkowo rozbić obóz, lecz z małego obozowiska powstała wieś, miasto, aż po lat wielu, gdy Storm leżał już na łożu śmierci, śmiało określić można byłoby jego twór królestwem. Tak oto powstało Hiddencast, dom dla nowego gatunku ludzkiego, żyjącego na własnych zasadach i prawach.

  Wielu próbowało przerwać dynastie Stormów, ale nikomu się to nie udało. Pewnego razu Tycus Storm wpadł na pomysł, aby podarować spore tereny ludziom, którzy mogli mu zagrozić. Miały zostać przeznaczone na wioski, którymi by zarządzali. Tak właśnie powstało Coldreach i Attenby.

  Poza Hiddencast istnieją jeszcze trzy królestwa, których losy są mało znane. Najbardziej zaprzyjaźnionym jest Elveris. Jest to idealne miejsce do zarobienia dużej ilości arenów, ponieważ elfy sprzedają materiały wysokiej jakości i składniki alchemiczne, o które trudno jest w Hiddencast. Drugim z kolei królestwem jest Fertile. Mieszkające tam istoty posiadają skrzydła i umiejętności magiczne. Przez mieszkańców Hiddencast nazywani są wróżkami. Istnieje również Kerhmorde, które kiedyś było pięknym i malowniczym królestwem. Dziś jest tylko wielką pustynią, a mieszkające tam osoby są wrogo nastawione do pozostałych krain. Któż by pomyślał, że wina stoi po stronie **pozostała część strony została oderwana**

  [​IMG]
  Królowie Hiddencast
  [​IMG]

  Vorn Biun Storm
  Arryn Storm
  Rudon Storm
  Tycus Storm
  Eron Storm
  Bareen Storm
  Bareen Storm II
  Vira Storm
  Airon Storm
  Oberyn Storm
  Ravenna Storm
  Maghnus Storm [aktualnie]

  [​IMG]
  Bogowie
  [​IMG]

  Mieszkańcy Hiddencast od zawsze wyznawali wiarę w trzech bogów, którzy są piękni, silni i nieśmiertelni. Każdy z nich posiada swoje unikalne zdolności. Wszystkie matki w królestwie podczas narodzin swojego dziecka muszą wybrać dla niego opiekuna, czyli boga, który będzie troszczył się o dziecko w trudnych chwilach.

  Irelia to bogini natury, która informuje kobiety i mężczyzn o powołaniu do kapłaństwa. Powiadają, że ukrywa się wśród ludzi, w ciele zwykłego człowieka. Daris to bóg wody, który znany jest z tego, że posiada w swoich świątyniach wodę leczącą rany. Jest jeszcze Arnes, znany również jako bóg światła. Jest on najpotężniejszy z całej trojki bogów i posiada dar wskrzeszania. Istnieją również półbogowie, o których nie ma żadnych informacji w księgach.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Ostatnio edytowany: 26 Grudzień 2017
  • Lubię Lubię x 2
  • Zwycięzca Zwycięzca x 1
 2. Persefona

  Persefona Admin Administracja Administrator

  AKTUALIZACJA
  Ravenna Storm nie żyje. Królem Hiddencast został jej syn - Maghnus Storm.
   
  • Zabawne Zabawne x 1
  • Optymistycznie Optymistycznie x 1
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć tę stronę