1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontunuując korzystanie z tej strony, akceptujesz działanie ciasteczek w Twojej przeglądarce. Więcej informacji: Ciasteczka Learn More.

Odzyskiwanie hasła BIOS.

Dyskusja w 'Elektronika' rozpoczęta przez użytkownika Crystal01, 31 Styczeń 2015.

 1. Crystal01

  Crystal01 Aktywny użytkownik Emeryt

  Wiem, to marny temat na forum serwera minecraft, ale może ktoś coś wie.


  No więc ostatnio w piwnicy znalazłem taki dość już stary laptop IBM a22p. Ponieważ miał zainstalowany system windows 2000 (było to napisane na naklejce) bardzo się tym zainteresowałem. Zabrałem go do domu. Jak się okazało był to dawny komputer mojego taty. Uruchomiłem go. Niestety na starcie pojawił się komunikat o tym, że muszę wpisać hasło. I to nie w systemie - tylko podczas startu komputera. Nie mogę nawet dostać się do windowsa ponieważ uruchomienie systemu blokuje hasło. Jedyne co można zobaczyć to informacje o wersji bios pod komendą f12+esc. Po tym zamiast ustawień znowu pojawia się owy komunikat. Szukałem na różnych stronach. Znalazłem poradę - odczep bateryjkę na optymalne pół godziny. Zdałem sobie sprawę, że to nie głupi pomysł bo w bateryjce przechowywane są zapisane ustawienia biosu, a ta bez podłączenia traci swoje dane. Rozebrałem więc komputer, a następnie po odnalezieniu płyty głównej odczepiłem to co trzeba od charakterystycznego małego kontaktu. Złożyłem wszystko do kupy. To jednak nic nie dało. Później wyczytałem, że w komputerach z biznesowej serii IBM i lenovo hasło bios zapisywane jest na dysku twardym. Oznacza to, że chociaż ustawienia zostały zresetowane to hasło nadal jest zapisane. Wie ktoś może jak odzyskać to hasło? Naprawdę zależy mi na tym starym sprzęcie. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
   
 2. Gerteillete

  Gerteillete Aktywny użytkownik

  Cieżkie do zrobienia ale skuteczne :) wujek znalazł takiego lapka i było to samo

  Link do poradnika z którego skorzystał http://www.expressit.pl/porady-komputerowe/odzyskiwanie-hasla-bios-w-laptopach-ibm-thinkpad/

  Ja sie na tych hasłach biosu nie znam D:
   
 3. Worm

  Worm Stary użytkownik Gracz

  Ale on ma model A22p a z tego co tu widzę to może nie działać.
  [hr]
  Aha, mój ojciec też miał laptop z takiej samej serii :)
   
 4. Gerteillete

  Gerteillete Aktywny użytkownik

  A22P posiada ten sam chip i robi się to tak jak w tym poradniku
   
 5. Crystal01

  Crystal01 Aktywny użytkownik Emeryt

  Dziękuję. Spróbuje tego sposobu i ewentualnie dam znać co i jak.
   
 6. jacuś

  jacuś Nowy użytkownik Gracz

  I jak działa?
   

Poleć tę stronę