1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontunuując korzystanie z tej strony, akceptujesz działanie ciasteczek w Twojej przeglądarce. Więcej informacji: Ciasteczka Learn More.

Podsumowanie roku 2017

Dyskusja w 'Nowości' rozpoczęta przez użytkownika Radekkk, 31 Grudzień 2017.

 1. Radekkk

  Radekkk Redaktor naczelny Administracja Redaktor

  [​IMG]
  31 grudnia - ostatni dzień roku kalendarzowego. Uznałem, że to najlepszy czas, aby opublikować podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy. Ten rok był pełen ciekawych wydarzeń, o których napiszę w tym artykule. Życzę Wam wszystkim miłej lektury :)

  Zmiany w serwerowni
  Rok 2017 był czasem zmian w strukturze serwerowni. 1 stycznia mieliśmy cztery serwery: Creative, Freebuild, Skyblock, Hogcraft. Ten stan jednak nie utrzymywał się długo. 25 kwietnia zamknięto HG (planowano kontynuację tego trybu, lecz już poza Stillcraftem). Na jego miejsce powstało Fantasy Medieval, który otwarto 14 października.
  [​IMG]
  W tym roku powrócił do nas Survival! Gracze mają możliwość gry na nim od 21 grudnia. Projekt serwera był tworzony przez Krychę oraz Skana (wcześniej także przez Esexxa) od marca, z dwumiesięczną przerwą.
  [​IMG]
  Dzisiaj z wielkim smutkiem żegnamy najdłużej działający na Stillcrafcie serwer - Freebuild. Pięknie dzieje trybu podsumował Admin MrSzarak w wątku pożegnalnym:
  Jak zapewne wiecie, wraz z końcem 2017 roku swego kresu dobiega epoka serwera Freebuild na Stillcraft'cie. Po ponad sześciu latach istnienia, czterech edycjach, wielu przegranych godzinach, licznych eventach, głośnych aferach, pięknych budowlach czy spektakularnych zajściach pozostaną już niedługo jedynie zapisane karty historii serwerowni i ciepłe wspomnienia grających niegdyś na Freebuild'zie graczy.
  [​IMG]

  Rekrutacje
  W 2017 roku byliśmy świadkami czterech naborów. Pierwszą w kolejności rekrutację przeprowadzono w styczniu. Poszukiwano wtedy nowych budowniczych serwera. Ostatecznie rangę uzyskali MrSzarak i xabara77.
  Kolejny nabór ogłoszono w lutym - tym razem do roli członków administracji. Działy "Podania" były w dniach 10-17 lutego najchętniej odwiedzanymi stronami forum. W środę, 17 lutego ziutekkk ogłosił powołanie dziesięciu osób na stanowisko KidModeratora:
  • _superliwii_ (SB)
  • ATa123 (SB)
  • Delly (HG)
  • LadyLou2012 (FB)
  • MaćkaR (CR)
  • MeiMisaki (HG)
  • Mike_Jefferson (FB)
  • MrPiernikaPL (SB)
  • PlushMei (CR)
  • Rickley (HG)
  [​IMG]
  Druga ogólnoserwerowa rekrutacja została przeprowadzona w pierwszej połowie sierpnia. Tym razem do administracji dostało się osiem osób. Nowymi kidmoderatorami zostali:
  • _Crafting (CR)
  • Aleksandra818 (CR)
  • Andrzejs (SB)
  • Crytal (FB)
  • Darkness (CR)
  • JakubPL34 (FB)
  • MrDami20 (SB)
  • Slender12 (CR)
  [​IMG]
  Ostatnia rekrutacja została przeprowadzona na Fantasy Medieval, krótko po otwarciu trybu. Warunki oraz zasady naboru zostały ustalone przez Administratorkę MD iLavender. Lista nowych KidModeratorów serwera została ogłoszona 21 października. Znajdowali się na niej:
  • Jaskier
  • Majami
  • MeiMisaki
  • Rimavera
  Konkursy, eventy...
  W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy dużo się działo w dziedzinie organizacji eventów i konkursów. Dzisiaj wspomnę o tych, które były na ustach wielu graczy.
  1 kwietnia na Creative zorganizowano wieczór eventów wiosenno-wielkanocnych. Wydarzenie składało się z dwóch części: klasycznych rozgrywek oraz eventów specjalnych (szukanie koszyczków). Ostatecznie zwycięzcą został McPlayer_2002.
  [​IMG]
  17 listopada na Freebuild JakubPL34 zorganizował wieczór eventów, którego pula wyniosła 435 PP. Niestety nie posiadam informacji o nicku zwycięzcy(ów) oraz eventach, które się odbyły, ponieważ w oficjalnym wątku nie ma żadnych wieści na ten temat. Wiadome jest tylko to, że impreza się odbyła.

  Od 31 października do 15 listopada gracze Skyblocka mieli możliwość zgłaszania się do Konkursu Mikołajkowego organizowanego przez MrDamiego20 i Sincerity, którego tematem była budowa chatki Mikołaja. Finalnie zgłosiło się 12 osób, spośród których jurorzy wyłaniali trójkę najlepszych. Najlepszą pracę wykonał dawid0105, drugie miejsce zajęła PJmisia99, a trzecie - sebik.
  [​IMG]
  Nie można zapomnieć także o konkursie przeprowadzonym w trakcie koncertu MaćkaR w sierpniu. Słuchacze za odgadnięcie tytułu piosenki wykonywanej przez serwerowego artystę otrzymywali 10 PP. Finał jednego z etapów tego konkursu zakończył się na sali rozpraw Sądu Creative, gdzie przez prawie dwie godziny Buczer z Crafterfellerem oskarżali Maćka najpierw o niewywiązanie się z umowy*, a później o niepoczytalność. Sprawa zakończyła się wypłatą 1 zł w postaci punktów premium dla asasinate'a.
  [​IMG]

  #Stillcraft2017
  W kontekście podsumowania roku nie można zapomnieć o trzech wielkich wydarzeniach muzycznych, jakie odbyły się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy pod szyldem #Stillcraft2017.
  22 kwietnia na Rynku Warpu Miasto odbyła się Wiosenna Sesja. W czasie jej trwania obecni słuchacze wybierali hit wiosny. Najwięcej głosów uzyskał przebój Eda Sheerana "Shape of you". Gośćmi specjalnymi koncertu byli QBIK oraz Jasmine Thompson. Więcej o tym wydarzeniu możesz przeczytać tutaj.
  [​IMG]
  Kolejna impreza odbyła się 26 czerwca w Stillcraft Arenie. W trakcie trzygodzinnego widowiska słuchacze mieli szansę usłyszeć hity ponad trzydziestu artystów. Po raz kolejny społeczność wybierała hit lata, którym została piosenka C-BooLa "DJ Is Your Second Name". Więcej informacji o Sesji znajdziesz tutaj.
  [​IMG]
  Najważniejsza impreza muzyczna roku, czyli gala #Stillcraft2017 odbyła się 22 grudnia w Klubie Insomnia na Freebuild. W czasie wydarzenia usłyszeliśmy 27 wykonawców. Wówczas poznaliśmy wyniki piątej edycji muzycznego plebiscytu Stillcraft Awards. Relację z wydarzenia oraz wyniki plebiscytu znajdziesz w tym wątku.
  [​IMG]
  Wszystkie wydarzenia z cyklu #Stillcraft2017 były prowadzone przez MrSzaraka.

  TeamSpeak
  Na początku roku Esexx, Melodyjka i Michas przygotowali nową edycję serwerowego TS-a. Zwykłą listę kanałów rozmów zastąpiono czterema strefami (publiczną, VIP, prywatną i tymczasową). Utworzono kanały publiczne dla 2 i 3 osób oraz nielimitowane kanały. Najstarsze kanały prywatne umieszczono w strefie VIP, a resztę istniejących channeli - w strefie prywatnej. Taki stan rzeczy utrzymywał się do czerwca.
  [​IMG]
  W czerwcu przeprowadzono mały "remont" serwera. Usunięto nieaktywne kanały strefy Vip, dodano nowe ikony dla rang Admin, SMod i Mod, utworzono dodatkowe publiczne kanały dwu- i trzyosobowe oraz kanały serwerów. Po raz pierwszy administracja czuwa nad respektowaniem reguły ważności kanałów prywatnych. Wprowadzono także nowy regulamin.
  [​IMG]
  W ostatnich tygodniach administracja realizowała tzw. plan grudniowy. Działania podjęte w ramach tego planu miały na celu usprawnienie serwera oraz naprawę błędów powstałych w ciągu roku. Oprócz tego ponownie zbadano aktywność strefy Vip i przesunięto dwa kanały prywatne do wymienionej przed chwilą strefy.
  [​IMG]
  Do 4 czerwca serwerem zajmowali się** Esexx (Server Admin) oraz Krycha221 (TsMod). Teraz w administracji są PlushMei i Radekkk (Server Admini) oraz times (Mod TS).


  * MaciekR nie wypłacił Buczerowi PP za konkurs, bo ten miał bana
  ** poza ziutkiem
   
  • Lubię Lubię x 5
  • Zwycięzca Zwycięzca x 5
 2. Radekkk

  Radekkk Redaktor naczelny Administracja Redaktor

  Afery
  Rok 2017 to także rok wielu kontrowersji, afer i skandali. Omówię parę "ważniejszych" epizodów, których świadkiem byliśmy w czasie ostatnich dwunastu miesięcy.

  Koniec maja to okres gorących dyskusji o /warp kultura. Właściciel działki, na której warp się znajdował umieścił tam (poza świątyniami) flagę III Rzeszy oraz obrazek Hitlera wykonującego charakterystyczny gest wyciągniętej prawej dłoni. Kiedy gracze jawnie obwieszczali, że przeszkadza im widok takich rzeczy, MaciekR odrzucał wszelkie roszczenia, ponieważ
  Najprawdopodobniej problem /warp kultura nie miałby aż tak wielkiego rozgłosu, gdyby nie "masowy najazd"*** LR. 28 maja ziutekkk ogłosił usunięcie warpu oraz zawiesił Maćka w funkcji Moderatora.
  [​IMG]
  26 listopada wybuchła afera związana z JakubemPL34. Jak się dowiedziałem, przez trzy miesiące miał dostęp do wszystkich komend i to wszystko dzięki nadanej w wyniku bugu permisji *. W wątku "Dziękuję" twierdził, że nie działał na niekorzyść serwera. Innego zdania była Moderatorka ProKaraa, która podsumowała jego działania:
  Inne wydarzenia
  Rok 2017 to także rok wielu innych wydarzeń, ktre nie znalazły się w powyższych rozdziałach.

  W tym roku zorganizowano cztery edycje Złotych Klopów (edycje 3-6). Laureatami zostali: AT123 (5. edycja), Crafterfeller (4 i 6), Crytal (6), EsexX (3), Lambrus194 (5 i 6), MisterTriad (3), Radekkk i Sincerity (3).
  [​IMG]
  W dniach 19-26 marca na forum prowadzono głosowanie, w którym użytkownicy wybierali najfajniejszego moderatora serwera. Najwięcej głosów zdobył MrSzarak. Razem z nim na podium uplasowali się Esexx oraz PlushMei.
  [​IMG]
  Czterokrotnie spotykaliśmy się także na koncertach jakże utalentowanego wokalisty! 5 maja, 28 sierpnia, 26 października i 15 grudnia zorganizowano imprezy o nazwie "MaciekR na scenie". Czekamy na kolejne występy****.
  [​IMG]
  Początek września to burzliwy okres. Wówczas Feller wysłał do Krychy "pozew". Na początku dokument ten wprowadził zamieszanie wśród członków administracji, lecz szybko wszyscy zaczęli cisnąć bekę z treści tego pseudopozwu.
  [​IMG]
  Jednym ze skutków wysłania tego pliku, a także próby zdominowania serwera przez LR, było wprowadzenie dwóch nowych punktów w taryfikatorze. Już w pierwszych trzech dniach obowiązywania nowych zasad rozdano 16 banów za przewinienia wprowadzone nowelizacją.
  To już wszystko na dziś! Mam nadzieję, że dotrwałeś/aś do tego miejsca.

  Chciałbym w imieniu Administracji życzyć wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku. Życzę Wam udanej zabawy sylwestrowej, tylko pamiętajcie - nie przesadzajcie z Piccolo i bezpiecznie z fajerwerkami!​
  *** ziutekkk, post w temacie "hurr durr warp kultura", 28 maja 2017 r. [KLIK]
  **** jk
   
  • Zwycięzca Zwycięzca x 5
  • Lubię Lubię x 3
 3. Lambrus194

  Lambrus194 объект 140 Administracja SuperMod

  Rozprawa o 10pp. Ahhh...
  14 listopada.. xD
  Wojna 1 września
  4 czerwca
  Ile to się nie wydarzyło w tym roku, bardzo wiele wspominać, oby 2018 rok nie znaczył tylko rok bliżej do śmierci, ale by niósł za sobą też wiele takich ciekawych wydarzeń, oczywiście tych dobrych :D
  Szczęśliwego nowego roku wszystkim!
   
 4. dawid0105

  dawid0105 Stary użytkownik Emeryt

  I znowu ja się w podsumowaniu znalazłem :B
  Pięknie wszystko napisane,
  Najlepszego w 2018 roku! :D
   
 5. Krzysiekkk

  Krzysiekkk Stary użytkownik Emeryt

  a cos o mnie moze ze reprezentant stilkraft występywał w sejmie
   
  • Zgadzam się Zgadzam się x 4
 6. MaciekR

  MaciekR 17/02/2017 - 30/06/2017 Emeryt

  Tej rozprawy to ja nigdy nie zapomnę, o 1zł wojne roztoczyl... co lepsza wzial sobie adwokata ktoremu ciagle sie plyta zacinala; “ów ów ów ów” uslyszelismy “ów” słowo ze 100 razy xd
   
  • Zabawne Zabawne x 1
 7. Wewek

  Wewek ex**owiec Administracja Policja

  ale autora to już nie wskaże eh

  Ogółem szczęśliwego dwa ka osiemnastego misiaczki
   
  • Przyjazny Przyjazny x 1
 8. thetoox

  thetoox Aktywny użytkownik Gracz

  ale jakiego kalendarza?
   
  • Głupi Głupi x 1
 9. Persefona

  Persefona Admin Administracja Administrator

  adewntowego xd
   
  • Zabawne Zabawne x 2
 10. Reveleaks

  Reveleaks Nowy użytkownik Gracz

  Pamiętam jak raz ja chciałam zrobić konkursik taki mały na naj adminka i się robiła gówno burza, i co i był kurde
   
 11. Janekkk

  Janekkk Stary użytkownik Emeryt

  Zabrakło mi informacji o premierze mojego filmu Les Revoires Niebezpieczne Kobiety, a to wydarzenie zdarza się raz na rok xd
   
  • Zgadzam się Zgadzam się x 1
 12. *AT123

  *AT123 Aktywny użytkownik Emeryt

  A GDZIE INFO O SZYNACH?
   
 13. zarliney02

  zarliney02 Aktywny użytkownik Gracz

  smiesznie xD
   
 14. 11slimak11

  11slimak11 Aktywny użytkownik Gracz

  gdzie mój megaevent
   

Poleć tę stronę