1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontunuując korzystanie z tej strony, akceptujesz działanie ciasteczek w Twojej przeglądarce. Więcej informacji: Ciasteczka Learn More.

Wielkie rody Hiddencast

Dyskusja w 'Hiddencast' rozpoczęta przez użytkownika Persefona, 2 Październik 2017.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. Persefona

  Persefona Admin Administracja Administrator

  [​IMG]
  Wielkie rody Hiddencast
  [​IMG]

  [​IMG]

  Ród Storm
  Vorn Biun Storm, morski korsarz, który wyruszywszy wraz ze swoją załogą w morze, zgubił kierunek. Mieli oni udać się na rabunek, mimo tego wielki sztorm i huragan złapał ich statek w ramiona i wywiódł na nieznane im wody, wody, które okazały się dla nich zgubne. Statek kamratów wiele godzin dryfował wśród wzburzonego morza, aż w końcu za sprawą jakieś boskiej ręki rozbił się o skały. O skały?! Nie jeden by się zdziwił, owszem o skały, jednakże owe kamienie były znakiem iż trafili na ląd, nie wiedząc wtedy jeszcze iż był to nowy ląd. Storm ocalał, a wraz z nim nieliczna grupa jego załogi, z którymi ruszył dalej w ląd tej magicznej krainy. Nie wiele brakowało, aby nie raz zginęli na tajemniczym ladzie, niosącym ze sobą śmierć niemalże na każdym roku. Strom wraz z kompanią wenerował wiele dni, miesięcy a nawet lat, na ladzie czas płynął nieco inaczej. W końcu, gdy wszyscy zmęczeni byli wędrówką, osiadli. Storm postanowił początkowo obóz rozbić, lecz z małego obozowiska powstała wieś, miasto, aż po lat wielu latach, gdy Storm leżał już na śmierci łożu, śmiało określić można byłoby jego twór królestwem. Siedziba rodu Storm znajduje się w centrum Hiddencast.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ród Carson
  Vachemir Carson, syn mrozu i chłodu, od początków zamieszkiwał skrajnie lodowate krańce Coldreach, które nie były bardzo przyjazne dla ludzi. Carson czuł się na tamtych terenach jak ryba w wodzie, znając każdy zakamarek pustyń lodowych. Jeszcze przed Wielka Bitwą, wraz ze swoimi braćmi, odkrył wiele złoża cennych surowców, ukrytych pod grubą warstwą lodu, do których tylko on wiedział jak się dostać. Vachemir był z charakteru materialistą, więc gdy wraz z braćmi zaczął wydobywać minerały, całe zasługi przypisał sobie. Od tych czasów ród Carson kojarzony jest z powszechnym bogactwem, kopalniami wydobywczymi a także najznakomitszymi wyrobami kowalskimi, nie mających równych sobie w całym Hiddencast. Vachemir spłodził tyko jednego syna, któremu przekazał swoją wiedzę. Kolejni potomkowie kontynuują zasługi ojca, tworząc to co lepsze wyroby z rud. Vachemir miał jednak jeszcze parę córek, które kochał nad życie, wiec pozwolił im samy wybrać swoją drogę, nie naciskając na ożenek. Większość, z nich ożeniła się, zaś tylko jedna Louiana, która kochała ojca najbardziej pozostała z nim aż do końca jego żywota, pomagając swojemu bratu w zarządzaniu kopalniami. Siedziba rodu Carson znajduje się w Coldreach.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ród Carrow
  Lord Olichiam Carrow, pra dziad i założyciel rodziny, był cenionym na całym świecie wojem, określanym mianem „Wilka morskiego”, gdyż podczas jego wypraw morskich żaden wrogi statek nie wrócił do swych portów żywy. Carrow, był też zaprawiony w boju na polu bitwy, nikt nigdy nie umiał go zwyciężyć gdy ten prowadził swe lojalne i wyszkolone wojska na bitwę. Od zalania dziejów, wszyscy jego potomkowie posiadają błękitną krew, wraz z darem swego pradziada. Dar określany przez poddanych oznaczał dryg do kunsztu bitew w obronie swoich ziem, a także niezwykłe oddanie wojsk i swojego ludu. Swoim potomkom, lord Carrow pozostawił swój znakomity miecz, którym walczył pod Kerhmorde. Siedziba rodu Carrow znajduje się w Attenby.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ród Longtail
  Timur Longtail był bardzo cenionym i znanym kupcem w całym Hiddencast. Zaczynał swoją karierę od paru marnej jakości wyrobów, aż w ostateczności dorobił się wielkiej fortuny. Rodzina Longtaila od pokoleń wykazywała dryg do handlu i rzemiosła, połączony z materializmem i narcyzmem. Członkowie rodu Longtail nie są znakomitymi wojami, pomimo swojego wielkiego skarbca, posiadają bardzo mało wojsk. Mówi się iż w literackim złotym mieście, Timur Longtail, pozostawił w lochach zamkowych mapę do prawdziwego złotego miasta, w którym ukrył większość swoich oszczędności i skarbów rodzinnych, których utworzone kopie pozostawił swoim potomkom, nie chciał bowiem oddać im swoich dóbr. Longtailowie posiadają trzy smoki, które są ukryte pośród gór Hiddencast.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Ostatnio edytowany: 7 Październik 2017
  • Lubię Lubię x 3
  • Optymistycznie Optymistycznie x 1
  • Kreatywnie Kreatywnie x 1
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć tę stronę