1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontunuując korzystanie z tej strony, akceptujesz działanie ciasteczek w Twojej przeglądarce. Więcej informacji: Ciasteczka Learn More.

Wywiad z emerytem Freebuild - ChrisFriedman!

Dyskusja w 'Życie serwera' rozpoczęta przez użytkownika times, 17 Grudzień 2016.

 1. times

  times Admin Administracja Administrator

  Wywiad tym razem z ChrisFriedman! Miłego czytania.

  ──────────────────────────────────────────────────────────────────

  Krycha221: Witam ChrisFriedman, czy udzieliłbyś mi wywiadu?

  ChrisFriedman: Witam, oczywiście.

  Krycha221: No to na początek opowiedz coś o sobie, jak się nazywasz, skąd pochodzisz?

  ChrisFriedman: Nazywam się Krzysztof, mam 16 lat, mieszkam w małej wsi pod Wejherowem, chodzę do liceum ogólnokształcącego o profilu politologicznym.

  Krycha221: Czym się interesujesz? Co lubisz robić?

  ChrisFriedman: Interesuję się historią, geografią, polityką itp. W wolnym czasie lubię grać w gry strategiczno-historyczne, spotykać się z kolegami a także przygotowuję się do zawodu prawnika.

  Krycha221: Prawnik, ładnie. Przejdźmy do serwera. Powiedz mi, od kiedy grasz?

  ChrisFriedman: Od około lata 2012 roku.

  Krycha221: To bardzo długo już grasz. Jakiś czas temu miałeś nick krzysqwe. Czemu postanowiłeś go zmienić na ChrisFriedman?

  ChrisFriedman: Zmieniłem go na obecny, ponieważ uznałem stary za mało atrakcyjny, a w tym czasie czytałem książkę pewnego ekonomisty, Miltona Friedmana, który bardzo mi się spodobał i tak powstał mój nick, z połączenia mojego imienia i jego nazwiska.

  Krycha221: To przejdźmy do tematu administracji. Na Freebuild masz range Emeryt, jaką range administracyjną miałeś kiedyś? Jak długo ją miałeś, i w jaki sposób ją utraciłeś?

  ChrisFriedman: Szczerze to już tak dokładnie nie pamiętam jak długo ją miałem, byłem przewodnikiem a straciłem ją chyba w wyniku jakiejś afery, o ile dobrze pamiętam.

  Krycha221: To dosyć stara ranga. Opowiedziałbys mi czym się zajmował Przewodnik? Jakie funkcje wykonywał, co miał?

  ChrisFriedman: Miał mniejsze uprawnienia niż dzisiejszy KidMod, jego głównym zajęciem było pomaganie graczom i mutowanie, nie mógł organizować eventów.

  Krycha221: A co sądzisz o zmianie Policji na KidModów, Modów i SModów? Twoim zdaniem wpłynęło to dobrze na serwer?

  ChrisFriedman: Zawsze byłem zwolennikiem moderatorów a nie policjantów. Taka ranga jak policjant według mnie nie pasowała na serwer. Powrót moderatorów dobrze wpłynął na serwer, ponieważ wprowadził hierarchię, której jestem zwolennikiem.

  Krycha221: Skoro jesteśmy trochę w temacie dawnych czasów to opowiedz mi jak było kiedyś, czy było lepiej lub gorzej? Jak wyglądał wtedy Stillcraft?

  ChrisFriedman: Według mnie kiedyś było lepiej. Nie było takich wielkich kłótni jak są teraz głównie pomiędzy dwoma obozami, oczywiście były jakieś lekkie spiny, ale nie takie jak są teraz. Kiedyś w administracji byli bardziej odpowiedzialni gracze od kilku dzisiejszych. Był ten klimat którego już teraz nie ma. I ten pierwszy spawn na FB, według mnie był najlepszy ze wszystkich. Pamiętam jak kiedyś na samym FB grało w jednym momencie blisko 200 graczy, co dziś jest praktycznie niemożliwe.

  Krycha221: Też się z tym zgadzam. A jak wspominasz dawną administracje i graczy?

  ChrisFriedman: Moi wszyscy bliscy znajomi z serwera kiedy zaczynałem grać już praktycznie nie grają, może AK47 wbije czasami. Pamiętam, że moim najlepszym przyjacielem był kiedyś mnioch. Przegraliśmy wspólnie kilkadziesiąt ładnych godzin. Jeśli chodzi o administracje to najlepiej wspominam Michalwera. Niestety kontakt nam się urwał i od około pół roku ze sobą nie pisaliśmy. Z tego co wiem, to przygotowywał się do pracy pilota samolotów. Było jeszcze kilka takich osób, ale nie pamiętam już nicków wszystkich.

  Krycha221: Czyli ogólnie kiedyś było lepiej. A planujesz może wrócić do administracji?

  ChrisFriedman: Nie planuję wrócić do administracji. Bardzo dobrze mi jako emeryt, choć emerytura jest zerowa za 35 lat pracy. Jednak jeśli gracze będą mnie potrzebowali lub na serwerze będzie się działo źle, to wrócę.

  Krycha221: To przejdźmy do teraźniejszości. Co sądzisz teraz o Stillcrafcie? Dąży w dobrą stronę? Oraz co sądzisz o obecnej administracji serwerowni?

  ChrisFriedman: Niektórzy moderatorzy serwera to jest żart, ale nie będę wymieniał nicków. Jeśli chodzi o teraźniejszość, to uważam że wprowadzenie podań było złym pomysłem, lepiej było gdy to Ziutek sam wybierał administrację bez żadnych podań. Przez to, że istnieje serwer HG i jest rozwijany to dąży raczej w dobrą stronę. Jednak cały czas brakuje survivalu, którego edycji było już z 21, Ziutek cały czas go usuwa i nie może się zdecydować.

  Krycha221: Posiadasz własne serwerowe państwo - Królestwo KorwinLandu. Opowiedziałbyś mi o nim? Kiedy powstało?

  ChrisFriedman: Właściwie to moje pierwsze państwo powstało już w sierpniu 2013 roku, i od tamtego czasu zmienia się tylko nazwa. Na początku było KRL-D, co uważam za najlepsze państwo w historii serwera, sam nie wiem dlaczego zmieniłem wtedy nazwę na Korwinland. Obecnie w państwie jest kilkanaście graczy, są to jednak gracze doświadczeni a nie jak robi to pewne państwo - randomowi gracze. Okres KRL-D uważam za najlepszy okres w historii tego serwera.

  Krycha221: Ostatnio jest dużo wojen między państwami i ludźmi, co o tym sądzisz, są słuszne?

  ChrisFriedman: Postawmy sprawę jasno - pewne państwo dąży tylko do destabilizacji i chaosu, jest kłamliwe i oberczywe, jest tak zakłamane, że to się w głowie nie mieści. Ostatnio była ta afera wywołana skargą napisaną przez Ciebie, szkoda, że wtedy nie zlikwidowano tego państwa. Mimo pięknych i wspaniałych budowli, jest to wciąż tylko pączek z gównem w środku.

  Krycha221: Dobrze, odejdźmy od polityki serwerowej. Masz jeszcze jakieś plany co do serwera?

  ChrisFriedman: Oczywiście, planuję rozwijać moje państwo, które planuje w najbliższym czasie zrobić zbiórkę itemów dla najbiedniejszych graczy, nie ukrywamy jednak, że naszym głównym celem wciąż jest wskrzeszenie Adolfa Hitlera, na które idzie 60% z zebranych itemów. A także będę ubiegał się o ponowne otwarcie serwera survival, gdzie na poprzedniej edycji gildia KRL-D nie miała sobie równych.

  Krycha221: Posiadasz jakieś budowle obecnie, lub masz w planach zbudować coś?

  ChrisFriedman: Planowałem, i wciąż planuję, aby w okresie ferii zimowych dokończyć budowę mojego miasta na CR, Ajsem Tibiti. Niedawno zburzyłem moją niedokończoną budowlę na FB, postanowiłem że zrobię na mojej działce małe miasteczko.

  Krycha221: Dobrze, nasz wywiad powoli dobiega końca, chciałbyś kogoś pozdrowić?

  ChrisFriedman: Chciałbym pozdrowić prokarę, thesakgbty, masternowaka, wszystkich obywateli IMSDiD, dawnych ludzi milzigza, dr. skana, wszystkich moich znajomych z /f a także panią Kasię z programu jeden z dziesięciu.

  Krycha221: Ok, dziękuje serdecznie za udzielenie wywiadu.

  ChrisFriedman: Również dziękuję i pozdrawiam cieplutko.

  [​IMG]
   
  • Lubię Lubię x 3
  • Przyjazny Przyjazny x 2
  • Zgadzam się Zgadzam się x 1
 2. Reines

  Reines Aktywny użytkownik Gracz

  jebie mnie to ze gadales z jakims typem ktory sie niczym nie wyroznia od innych???
   
  • Zła ortografia Zła ortografia x 1
 3. Crafterfeller

  Crafterfeller Stary użytkownik Gracz

  No widać tę fascynację narodowym socjalizmem o_O

  1. Nie dążymy do destabilizacji. Skupiamy w LR konserwatystów, a celem konserwatyzmu jest zapewnienie spokoju społeczeństwa i hierarchii pomagającej mu działać.
  2. Kłamliwe i oberczywe... A to my piszemy "JKK" ? Narazie to wy piszecie "JLR" i tym podobne.
  3. Taaa ale gdyby nie to państwo nie byłoby twojego bo bez twojego nie byłoby LR, a bez mojego nie było by KK, bo inaczej ludzie by się ponudzili.
  4. Osobiście to bardziej pączek z marmoladą oraz kawałkami pomarańczy, ale to zależy od gustu.
  Przynajmniej nie obrażamy drugiej strony :p jak wy to robicie.
   
  • Zwycięzca Zwycięzca x 1
 4. times

  times Admin Administracja Administrator

  Ten temat to nie miejsce do wojen. :) W wywiadach ludzie mają okazje pokazać swoje zdanie na temat WSZYSTKIEGO, a ty zaczynasz wojnę wszedzie. Pod wywiadem prokary o bezstronnosci a teraz tutaj, sie pogódź ze nie kazdy lubi lr :)
   
  • Zgadzam się Zgadzam się x 1
  • Pouczające Pouczające x 1
 5. Crafterfeller

  Crafterfeller Stary użytkownik Gracz

  A ja nie robię wojny, ale chciałem tylko odeprzeć ataki na mnie. A to, że nie każdy lubi LR to dobrze. Świadczy to, że ludzie niektórzy nam zazdroszczą i to uderzyliśmy w "czuły punkt". Mówisz o pokazywaniu zadania. No cały czas w tych swoich wywiadach podsuwasz tematy polityki stilla i robisz wywiady tylko ze znajomymi z KK, aby pokazać serwerowi jak to nikt nie lubi LR. Tyle ode mnie więcej nie piszę pod twym wątku.
   
  • Zwycięzca Zwycięzca x 1
 6. Prokaraa

  Prokaraa policewoman Administracja Policja

  Również pozdrawiam cieplutko Krzysztof
  Przykre jest to, że Krystian chciał zrobić fajny wywiad, który chętnie się czyta i na forum się coś dzieje, a wy i tak musicie wtrącić te swoje LR i robić jakiś shitstorm ;d Krzysiek wyraził swoje zdanie, a chyba zdanie innych trzeba uszanować.
  Zrobił dopiero 2 wywiady więc ma czas jeszcze zrobić z innymi, a to że obaj jesteśmy z KK to czysty przypadek :p
  Osobiście uważam, że wywiady z graczami to super pomysł :)
  Pozdrawiam wszystkich moich ludzi z /f żeby już nie zaśmiecać wymienianiem ;)
   
  • Zgadzam się Zgadzam się x 2
  • Lubię Lubię x 1
  • Zwycięzca Zwycięzca x 1
  • Przyjazny Przyjazny x 1
 7. ziutekkk

  ziutekkk HeadAdmin Administracja Administrator

  Może nie rozmawiajmy w każdym temacie o wojnie..

  Chrisfriedman wielki człowiek.

  Survival to typ serwera, którego nie umiem zrobić i wydaje mi się, że nigdy nie uda mi się zostać adminem na nim dłużej niż 3 miesiące :D

  Wywiad bardzo fajny. Może dla złagodzenia nerwów następnym razem ktoś z lr
   
  • Zgadzam się Zgadzam się x 1
  • Nie zgadzam się Nie zgadzam się x 1
  • Pouczające Pouczające x 1
 8. MisterTriad

  MisterTriad Stary użytkownik Gracz

  Nudne. Wole złote myśli ziuta z konfy.
   
  • Zabawne Zabawne x 1
 9. dawid0105

  dawid0105 Stary użytkownik Emeryt

  Umiesz tylko nigdy rang nie dodajesz...
   
 10. Wewek

  Wewek ex**owiec Administracja Policja

  ,,adm cr 2016" ~ChrisFriedman 2016
  I ustrój co 3 miesiące, no ale kto by patrzył
  polecam
  Również pozdrawiam zimniutko.

  Merytorycznie wywiad 11/9. Polecam, czekam na przyszłe wydania.
   
 11. Krzysiekkk

  Krzysiekkk Stary użytkownik Emeryt

  Ustrojem zawsze była monarchia, nawet jak w nazwie była republika.
   
 12. Lambrus194

  Lambrus194 объект 140 Administracja SuperMod

  Tak fajnie zobaczyć Krzysia w poważnej odsłonie ;o Nieźle Tobie idą te wywiady i czekam na następne ;3
  #Ziutek_zrób_surwiwal
  Zwracam się do LR, czy wy musicie robić gównoburzę pod każdym wątkiem? Tym sposobem niszczycie dobrą atmosferę i sam wątek.
   
  • Zgadzam się Zgadzam się x 1
 13. Arnaks

  Arnaks Użytkownik Gracz

  Świetnie ci to idzie ;d Lecisz dalej z tymi wywiadami

  #Ziutek_zrób_surwiwal
   
 14. MisterTriad

  MisterTriad Stary użytkownik Gracz

  Ej ja tu gównoburzy nie widzę lol.

  #Ziutek_Dodaj_Do_Emotek_Trumpa #Ziutek_Gdzie_500+
  #Ziutek_Zrób_surwajwal
   

Poleć tę stronę